Realizacja projektu na rzecz poprawy efektywności energetycznej przedsiębiorstwa Eksport - Import owoców i warzyw - Wiesława Stawinoga poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,9 kWp
W ramach projektu zaplanowano budowę farmy fotowoltaicznej w miejscowości Igołomia gmina IgołomiaWawrzeńczyce, w powiecie krakowskim, województwie małopolskim oraz modernizacje oświetlenia na energooszczędne, ledowe systemy źródła światła. Nominalna moc instalacji fotowoltaicznej to 39,9 kWp 133 paneli PV, każdy o mocy 300 W. Budowa farmy nie będzie wychodziła poza działkę Inwestora i nie będzie uciążliwa dla sąsiadów. Farma ta nie będzie rzucać cieni na sąsiednie działki. Pod względem architektury farma ta składa się z złącz kablowych do przetwarzania energii elektrycznej, inwerterów oraz ogniw fotowoltaicznych umieszczonych na stalowych konstrukcjach wsporczych na dachu i na ziemi. Panele zorientowane będą na południe celem osiągnięcia najwyższej sprawności przetwarzania światła w energię elektryczną. Konstrukcja wraz z panelami nie przekroczy wysokości 3m zabudowy.Dodatkowo przewidziano w ramach projektu modernizację oświetlenia budynków firmowych w Igołomii oraz zainstalowanie stacji meteorologicznej, która w czasie rzeczywistym będzie monitorować warunki meteorologiczne w miejscu instalacji i temperaturę paneli fotowoltaicznych. Realizacja inwestycji nastąpi w następujących etapach: zamknięcie terenu poprzez wykonanie ogrodzenia; posadowienie konstrukcji wsporczej pod panele na dachu i na ziemi; wykonanie wykopów i tras kablowych pod linie kablowe; montaż wszelkich urządzeń wg projektu; osadzenie złącz kablowych; wykonanie kabli naziemnych po konstrukcjach wraz z osadzeniem paneli pv; wykonanie układu pomiarowego i przebudowy zasilania; modernizacja oświetlenia na energooszczędne; pomiary i rozruch farmy fotowoltaicznej.Celem całego systemu fotowoltaicznego będzie pozyskanie tzw. prądu ze słońca. System projektowany będzie bezpośrednio na dachu i na ziemi. Instalację następnie będzie podłączona do publicznej sieci elektroenergetycznej, dzięki czemu Wnioskodawca będzie mógł zbilansować sobie energię zużywaną i produkowaną.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.