Szlifujemy diamenty- wyższe kompetencje kluczem do sukcesu na przyszłość wśród uczniów Zespolu Szkół w Płocicznie-Tartak oraz Szkole Podstawowej w Nowej Wsi w gminie Suwałki.
Cel główny proj. to wyrównanie szans edukacyjnych i zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych 80 uczniów (40K.i 40M.) należących do Szkoły Podstawowej (SP P-T) , im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, oraz 36 Uczniów ( 18K i 18 M) uczęszczających do Szkoły Podstawowej im Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi (SP N-W), przez wdrożenie programu rozwojowego w czasie realizacji projektu do 31.07.2021r. TEP: 5a i 5e. Partnerem jest organ prowadzący Szkoły, który wyraża zgodę na realizację projektu. Projekt jest odpowiedzią na niższe szanse edukac.dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół wiejskich w stosunku do rówieśników z miasta. Główne rezultaty, które zostaną osiągnięte w ramach proj. to: -wyrównanie szans edukacyjnych, -zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych, -wyrównanie braków edukacyjnych, -stworzenie możliwości rozwoju dla uczniów szczególnie zdolnych, -obniżenie skali problemu wad postawy, -rozwój kompetencji kluczowych, -rozwój umiejętności uczenia się i planowania własnej przyszłości, Realizacja proj. przyniesie również długofalowe rezultaty. Poprzez zwiększenie szans dzieci i młodzieży objętej projektem na rynku pracy w przyszłości, proj. może przyczynić się do zmniejszenia stopy bezrobocia w gminie Suwałki i powiecie suwalskim, a także polepszenia sytuacji finansowej i życiowej mieszkańców regionu w przyszłości. Współcześnie w Polsce coraz wyraźniej zarysowuje się konieczność wyrównania szans edukacyjnych na obszarach wiejskich. Podejmowane są działania na rzecz uczniów szkół wiejskich, aczkolwiek wciąż aktualna powszechność problemu wskazuje na potrzebę wdrażania dalszych inicjatyw- przede wszystkim długotrwałych, gdyż dopiero one są w stanie przynieść wymierne efekty. Każda szkoła ma mniej niż 100 uczniów. Organ prowadzący zatwierdził działania objęte niniejszym projektem. Zakres wsparcia w projekcie wynika z diagnozy w placówkach szkolnych objętych projektem.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.