Wdrożenie usług serwisowych w zakresie monitorowania parametrów eksploatacyjnych sieci trakcyjnej przez KUCA Serwis Kolejowy Sp. z o.o.
Projekt polega na wdrożeniu ABSOLUTNEJ INNOWACJI TECHNOLOGICZNEJ w branży transportu kolejowego i tranwalowego, według AUTORSKIEJ KONCEPCJI, wypracowanej w ramach własnych prac badawczo-rozwojowych (w ramach Grupy Kapitałowej KUCA) i współpracy z sektorem B+R (Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie dalej AGH). Firma zamierza wdrożyć usługi serwisowe w zakresie monitorowania parametrów eksploatacyjnych sieci trakcyjnej. Usługa dedykowana będzie do sieci tramwajowych i kolejowych, na terenie kraju i Europy Zachodniej. Usługa charakteryzować się będzie szeregiem korzyści m.in. wzrostem dokładności pomiarów i ich kompleksowością, zapewniając wzrost bezpieczeństwa użytkowników transportu szynowego poprzez zapewnienie ciągłości ruchu i minimalizację awarii sieci trakcyjnej. Możliwa będzie natychmiastowa naprawa elementów sieci podczas świadczonej usługi. Przyczyni się to do zmniejszenia ilości napraw sieci trakcyjnej będących następstwem zużycia się elementów sieci, ale także pozwoli lepiej planować przeglądy serwisowe sieci. Elementy koncepcji: 1/ rozwiązania wypracowane w ramach prac B+R z AGH: – opracowanie procesu pomiaru parametrów sieci w oparciu o wynalazek listwę pomiarową; – zastosowanie szeregu rozwiązań technologicznych zwiększających jakość i dokładność pomiarów; – technologia ciągłego pomiaru podczas przejazdu dzięki, której wyeliminowano punktowy pomiar przewodu jezdnego. 2/ aktywa wspomagające proces wdrożenia nowej technologii (park maszynowy): 1. Pojazd dwudrogowy do jazdy na torach kolejowych, 2. Pojazd dwudrogowy do jazdy na torach tramwajowych, 3. Listwa pomiarowa na pantografie do ciągłego pomiaru parametrów sieci trakcyjnej, 2 sztuki.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.