Opracowanie bionicznej protezy przedramienia „Zeus" o modułowej konstrukcji, odznaczającej się wysoką wytrzymałością na uderzenia i intuicyjnej kontroli ruchu opartej na przetwarzaniu biosygnałów
Początkowo, głównym problemem, który staraliśmy się rozwiązać na tym rynku, był brak protezy, która będzie na tyle funkcjonalna, aby umożliwić ampuntantom bądź osobom z wrodzonym brakiem kończyny górnej przywrócenie sprawności i ułatwienie codziennego życia, a jednocześnie będzie przystępna cenowo. Idąc tym szlakiem dotarliśmy do wielu innych jeszcze ważniejszych insightów, które należało rozwiązać – był nim m.in. duży wskaźnik „odrzuceń” (zaprzestawania używania protez przez użytkowników) – idąc dalej, okazało się, że protezy bardzo często się psują i tego nie unikniemy, bo w obecnie dostępnych na rynku rozwiązaniach nie ma sensorycznego sprzężenia zwrotnego z urządzenia do pacjenta (proteza nie „czuje”), a jak urządzenia się psuły, to wracały najpierw do protetyków, protetycy odsyłali je do producentów, a w międzyczasie, jak pacjent miał szczęście, to otrzymywał używany zamiennik, którego przed nim używało już X pacjentów, a jak nie to czekał od 3 do nawet 8 tygodni na powrót swojej protezy od producenta, itd. Zagłębiając się stopniowo w te problemy i nastawiając się bardzo klientocentrycznie postanowiliśmy rozwiązać wszystkie te problemy Zeusem, który miał stać się lekiem na rany wyrządzane pacjentom przez obecny kształt tego rynku.
Co zaimplementowaliśmy w takim razie, aby rozwiązać te problemy – budowę modułową, która umożliwia wykonanie każdej naprawy na miejscu w zakładzie protetycznym przez przeszkolonego protetyka w maksymalnie 15 minut (oczywiście każdy nasz klient – centrum protetyczne, klinika, dystrybutor są przez nas przeszkolone w naszym procesie szkoleniowym dla nowych klientów), więc pacjent nie wychodzi z zakładu bez swojej protezy.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.