Wdrożenie wyników prac B+R w celu wprowadzenia przez firmę TRAKPOL innowacyjnej technologii produkcji nowych i udoskonalonych wyrobów drzewnych.
Przedmiotem projektu jest wdrożenie prac B+R, dzięki którym możliwe będzie wprowadzenie 1 innowacji procesowej oraz 2 innowacji produktowych na skalę międzynarodową – co potwierdza dołączona Opinia o innowacyjności. Nasza firma zleciła wykonanie prac badawczych Instytutowi Technologii Drewna w Poznaniu (ITD), dzięki czemu potwierdzono opłacalność oraz techniczną możliwość wdrożenia technologii produkcji udoskonalonych wyrobów drzewnych (innowacja procesowa) takich jak: tarcica przeznaczeniowa, gotowa do montażu kompletna więźba dachowa (innowacja produktowa). Nie bez znaczenia będzie zaoferowanie innowacyjnej usługi heblowania (innowacja produktowa), która wpłynie znacząco na całkowity proces produkcji wysokiej jakości wyrobów tartacznych. Inwestycja pozwoli na udoskonalenie dotychczas oferowanych produktów, ale też na zaoferowanie całkowicie nowych produktów w postaci fryzów meblowych. Inwestycja ulokowana zostanie w Grabiku, w woj. lubuskim, gdzie znajduje się obecny zakład produkcyjny firmy. Realizacja projektu zaplanowana jest w okresie 01.12.2019 – 30.10.2023. Projekt zrealizowany zostanie w ramach 1 zadania. Zaplanowane przedsięwzięcie obejmuje wydatki takie jak: optymalizerka, linia do przecierania drewna wraz z oprogramowaniem, strugarka, centrum ciesielskie. Zakupione środki trwałe będą stanowiły jeden kompletny ciąg technologiczny. Potrzeba realizacji projektu wynika bezpośrednio z potrzeby wdrożenia nowych i innowacyjnych produktów, które poszerzą ofertę firmy TRAKPOL, a także z konieczności wzrostu innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw dzięki wykorzystaniu prac B+R. Wzrost poziomu innowacyjności stanowi podstawowy element nie tylko strategii technologicznego rozwoju, lecz również konkurowania z innymi przedsiębiorstwami z branży. Podstawowym atutem w konkurencyjności na rynku jest oferta przedsiębiorstwa umożliwiająca pozyskanie nowych klientów, a także wdrożenie innowacyjnych rozwiązań procesowych i produktowych.[…]
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.