Instalacja ogniw fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w Skórczu, celem ograniczenia emisji CO2 oraz wzrostu produkcji energii z OZE – II element wyspy energetycznej
Celem projektu jest poprawa jakości powietrza na terenie Skórcza i powiatu starogardzkiego poprzez zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, produkowanej w generacji rozproszonej. Obszarem interwencji jest Skórcz, miasto zamieszkiwane przez 3 577 mieszkańców, które charakteryzuje się silnym zanieczyszczeniem powietrza CO2 oraz pyłem zawieszonym PM10. Projekt zakłada instalację paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w obiektach użyteczności publicznej oraz przedsiębiorstwach w 9 lokalizacjach. W wyniku realizacji projektu dodatkowa zdolność wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych wyniesie 0,81 MW. Natomiast efekt ekologiczny wyniesie 606,78 tony równoważnika CO2 na rok oraz pyłu zawieszonego PM10 1,848 tony na rok. Przedmiotowe przedsięwzięcie jest drugim elementem budowy wyspy energetycznej w Skórczu. Zrealizowanie tej koncepcji podniesie znacząco bezpieczeństwo energetyczne miasta, poprawi bilans energetyczny i standard życia lokalnej społeczności.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.