Szkolnictwo zawodowe - nasza przyszłość
Głównym celem projektu jest poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Branżowych Szkołach I Stopnia WZDZ w Szczecinie, Świnoujściu i Trzebiatowie dzięki doposażeniu szkolnych warsztatów, umożliwieniu uczniom udziału w zajęciach pozwalających na uzyskanie dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy oraz stworzeniu warunków umożliwiających odbycie przez nich praktyki zawodowej, zwiększającej ich szanse na zatrudnienie na regionalnym rynku pracy.
Beneficjent zaplanował, iż ostatecznie w projekcie będzie uczestniczyć 96 uczniów, kształcących w Branżowych Szkołach I Stopnia WZDZ w Szczecinie, Świnoujściu i Trzebiatowie, w następujących zawodach: fryzjer, elektromechanik, ślusarz, operator obrabiarek, kucharz, elektryk.
Uczestnicy projektu w trakcie realizacji wsparcia, korzystają z indywidualnych oraz grupowych zajęć z poradnictwa zawodowego, uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, a także w praktykach zawodowych u lokalnych pracodawców, otrzymują pomoc stypendialną w zamian za szczególne uzdolnienia w zakresie przedmiotów zawodowych, osiągnął wskaźniki na zadowalającym poziomie. Spośród 96 uczniów biorących udział w pozaszkolnych formach kształcenia 94 wzięło już udział w projekcie. Liczba uczniów objętych doradztwem edukacyjno-zawodowym, została osiągnięta na poziomie 95,83 % (92 uczniów). Stypendium odebrało 25 uczniów. Natomiast kompetencje kluczowe lub umiejętności uniwersalne uzyskało 108 na 96 uczniów. wskaźnik został osiągnięty na poziomie 112,50 %.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.