Podniesienie kompetencji zawodowych pracowników systemu ochrony zdrowia w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży
Cel szkolenia: osiągnięcie rozwoju kompetencji zawodowych i kwalifikacji kadr medycznych odpowiadających na potrzeby epidemiologiczno-demograficzne poprzez przeprowadzenie szkoleń dla 169 osób w latach 2019-2023 w ramach specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży oraz z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, szkoleń w obszarze terapii środowiskowej dzieci i młodzieży, a także kursów dokształcających dla lekarzy innych niż psychiatria specjalności z obszaru zaburzeń rozwojowych i psychicznych pojawiających się w okresie dzieciństwa i dorastania.Cel szkolenia zostanie osiągnięty przez wyznaczenie celów głównych oraz celów szczegółowych. Jego osiągnięcie przyczyni się to do przygotowania szkolących się do pracy w obszarze ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w systemach opieki zdrowotnej, oświaty i pomocy społecznej, a także podniesienia kompetencji w zakresie umiejętności współpracy i koordynacji podejmowanych działań.Zakres kursu: 1. dwa szkolenia w zakresie specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży (2 grupy po 24 osoby) 2. szkolenie w ramach specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży dla 25 psychologów 3. dwa szkolenia w zakresie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży (2 grupy po 24 osoby)4. dwa szkolenia z wybranych zagadnień psychiatrii dzieci i młodzieży (2 grupy po 24 osoby)Wykładowcami będą osoby z udok. stażem pracy w zawodzie, tyt. naukowymi. Szkolenia kończą się przeprowadzeniem walidacji egzaminem lub zaliczeniem, min. 85% uczestników podniesie kwalifikacje. Osiągnięcie głównych celów projektu przyczyni się do realizacji celu szczegółowego projektu POWER jakim jest rozwój kompetencji zawodowych i kwalifikacji kadr medycznych odpowiadających na potrzeby epidemiologiczno-demograficzne kraju, w tym doskonalenie zawodowe pracowników innych zawodów istotnych z punktu widzenia funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w obszarach istotnych dla zaspokojenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych w ramach działania 5.4.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.