Przejdź do treści Kontakt Regulamin
UE logo

Co nowego?

Uczyć się i rozwijać, tworzyć i realizować projekty - przekładać swoje pasje na szanse z Funduszami Europejskimi na Podkarpaciu

Podkarpackie to Ty - kadr z filmu

„Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi” – to tytuł pełnometrażowego dokumentu, którego premiera odbyła się 12 listopada 2020 roku.

Film jest zwieńczeniem kampanii informacyjno–promocyjnej realizowanej przez Województwo Podkarpackie, a poświęconej efektom wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020 i Funduszy Europejskich w regionie.

O filmie

Kanwą filmu jest osiem inspirujących historii o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Bohaterowie to ludzie, którzy podjęli świadomą decyzję, aby pozostać na Podkarpaciu, uczyć się i rozwijać, tworzyć i realizować swoje projekty i przekładać pasje na swoje szanse.

Fundusze Europejskie wspierają decyzje bohaterów filmu, a później ich projekty. Często to właśnie dzięki dostępności środków unijnych mieszkańcy Podkarpacia decydują się na realizację swojego pomysłu, na dalsze rozwijanie biznesu, albo kształcenie w nowym zawodzie.

Film wychodzi poza personalne ramy. Wyłania się z niego kompleksowy obraz Podkarpacia, z jego wykorzystanymi, ale również niewykorzystanymi możliwościami, budzącym się do życia lokalnym patriotyzmem oraz niesamowitą siłą i zaradnością, jaką wykazują się mieszkańcy regionu w codziennym życiu. Wybrzmiewa z niego duma z tego, co udało im się do tej pory osiągnąć i z tego, co region ma do zaoferowania. Coraz większa jest również świadomość, że „Podkarpackie to ja” i to „ode mnie” zależy czy sięgnę po swoje marzenia, czy też poddam się już na starcie, oddając walkoverem swoją szansę innym.

Zobacz film

film Podkarpackie to Ty

Źródło