Zwiększenie zdolności produkcyjnej firmy oraz ulepszenie procesu produkcyjnego w zakresie wytwarzania elementów kompozytowych poprzez zakup i wdrożenie innowacyjnego systemu złożonego z centrum obróbkowego pięcio-osiowego, termoformierki próżniowej oraz skanera 3D o wysokiej wydajności.
Firma realizuje założenia Przemysłu 4.0 i dąży do integracji maszyn i systemów oraz wprowadza zmiany w systemach produkcyjnych, mające na celu zwiększenie wydajności wytwarzania oraz wprowadzenie możliwości elastycznych zmian asortymentu. Projekt dotyczy zautomatyzowania procesów produkcyjnych związanych z wytwarzaniem elementów z tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w firmie, poprzez zakup i uruchomienie nowoczesnego centrum obróbczego pięcio-osiowego, termoformierki próżniowej oraz wysokowydajnego skanera 3D. Obecnie proces technologiczny wytwarzania elementów z tworzyw sztucznych bazuje na mniej zaawansowanych metodach niezautomatyzowanych, opartych na obróbce ręcznej, które wykorzystywane są głównie w prototypowaniu. Sterowane komputerowo centra obróbcze wykonują modele i matryce z niespotykaną dotąd szybkością oraz jakością. Oferowane przez nie rozwiązania cechują się wysoką dokładnością nawet przy skomplikowanych kształtach detali. Centrum obróbcze używane będzie zarówno do tworzenia modeli, jak i elementów wyrobów w pełnej skali produk-cyjnej. Będzie także wykorzystywane do nadawania ostatecznych kształtów elementów wykonywanych w innych procesach, np. podczas termoformowania. Wdrożenie centrum przy dostępie do informacji, w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca, umożliwiać będzie ekonomiczną produkcję zindywidualizowanych wyrobów i krótkich serii oraz obniżenie kosztów produkcji większych serii. Termoformierka próżniowa umożliwi szybkie i seryjne wykonywanie elementów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych do zabudów pojazdów specjalnych, w tym sanitarnych. Wraz z opisywanym wyżej centrum obróbczym będą stanowić w pełni zautomatyzowany ciąg technologiczny. Skaner 3D uzupełni ciąg technologiczny wytwarzania elementów z tworzyw sztucznych w firmie Wnioskodawcy. Produkcja takich elementów znacznie ulegnie skróceniu dzięki wdrożeniu wysokowydajnego skanera 3D, który umożliwi zbieranie danych wykorzystywanych do tworzenia i obróbki modeli 3D skomplikowanych
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.