Opracowanie i zweryfikowanie w warunkach rzeczywistych, opartych na uczeniu maszynowym metod przewidywania i redukcji ryzyka nawrotów w uzależnieniach.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Celem projektu jest opracowanie technologii nakierowanej na monitorowanie i przewidywanie ryzyka nawrotu w uzależnieniach i udzielenie wsparcia osobom w trakcie lub po terapii uzależnień w zakresie minimalizowania ryzyka nawrotu. W wyniku zrealizowania projektu powstanie system działający poprzez aplikację na urządzenia mobilne umożliwiający: – Spersonalizowany pomiar czynników prowadzących do nasilenia głodu nałogowego z zastosowaniem telefonów i smartwatchy – Możliwość szybkiej personalizacji w oparciu o ML i AI oraz duże zbiory danych – Charakteryzująca się wysoką trafnością i niską liczbą fałszywych alarmów predykcja ryzyka nawrotu w uzależnieniu – Bogata baza interwencji doraźnych i długoterminowych obniżających ryzyko nawrotu w uzależnieniach – Spersonalizowany dobór interwencji w oparciu o ML / AI i dużą bazę danych – Inteligentną analizę treści wprowadzanych przez użytkowników do aplikacji oraz w ich profilach/kontach w social-media Zakres prac w projekcie dotyczyć będzie 3 typów uzależnień o najwyższym wskaźniku nawrotów: opiatów, stymulantów i alkoholu oraz osób z uzależnieniem mieszanym od tych substancji. Skupienie na tych uzależnieniach związane jest z tym, że generują one największe koszty dla systemów opieki zdrowotnej oraz charakteryzują się największymi odsetkami śmiertelności w wyniku nawrotów i przedawkowania. W związku powyższym w USA, UE, ale również w Chinach istnieje duże zainteresowanie finansowaniem i wdrażaniem nowych metod terapii i wspierania osób z tymi uzależnieniami.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.