Opracowanie autonomicznego, modułowego wózka transportowego do wykonywania operacji logistycznych w warunkach obiektów zamkniętych oraz w przestrzeni otwartej z wizyjnym, laserowym i radiowym systemem nawigacji
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). W ramach projektu firma Eko-Laser planuje opracowanie autonomicznego, modułowego wózka transportowego do wykonywania operacji logistycznych w warunkach obiektów zamkniętych oraz w przestrzeni otwartej z wizyjnym, laserowym i radiowym systemem nawigacji. Wózek Eko-Laser AGV T1500 będzie się charakteryzował możliwością skutecznego wykonywania operacji transportowych w różnorodnych warunkach środowiskowych. W odróżnieniu od większości standardowych pojazdów AGV, które są przygotowane tylko do pracy wewnątrz obiektów (hal produkcyjnych, magazynów itp), wózek AGV T1500 będzie mógł także wyjeżdżać z budynków i realizować zadania transportowe w środowisku outdoorowym, w tym przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak mróz, śnieg, mgła czy lekki deszcz. Szczególną uwagę w ramach prac B+R zwrócono na system pozycjonowania pojazdu, który ma precyzyjnie działać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Algorytmy sterowania pojazdem będą bardzo zaawansowane, przewidziano nie tylko optymalizację trasy przejazdu w oparciu o mapy terenu i skuteczne strategie omijania przeszkód, ale również metody opierające na uczeniu się i dobieraniu odpowiedniej trasy na podstawie statystyk uprzednio wykonanych przejazdów. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo – zarówno otoczenia, wózka jak i przewożonego towaru. W tym celu zaplanowano opracowanie innowacyjnego w skali światowej rozwiązania polegającego na identyfikacji rodzaju przewożonego towaru i dostosowaniu algorytmu sterującego wózkiem do szczególnie trudnych w przewozie towarów (np. pojemników z płynami).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.