Zielona przyszłość dla Śląska
Okres realizacji projektu: 1.01.2024 r. – 31.12.2026 r.
Celem projektu jest wzrost umiejętności/kompetencji lub zmiana/nabycie nowych kwalifikacji, umożliwiających rozwój w kierunku umiejętności zawodowych, cyfrowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, przez minimum 391 osób (235 kobiet, 156 mężczyzn) z grupy 1301 osób (781 kobiet, 520 mężczyzn). W ramach projektu min. 20% UP uzyska kwalifikacje, a 10% uzyska kompetencje.
Z projektu mogą skorzystać osoby dorosłe, mieszkające lub pracujące na terenie subregionu centralnego województwa śląskiego w jednym z podregionów górniczych tj. bytomskim, katowickim, gliwickim, sosnowieckim, tyskim.
W ramach projektu uczestnik może wnioskować o uzyskanie 95% dofinansowania na usługi rozwojowe związane z zieloną gospodarką tj. szkolenia, walidacja, certyfikacja lub studia podyplomowe. Wkład własny wynosi 5%. Maksymalny limit dofinansowania usługi rozwojowej takiej jak szkolenie, walidacja lub certyfikacja wynosi 5 000 zł na osobę, a w przypadku studiów podyplomowych 10 000 zł na osobę.
Usługi te będą realizowane w ramach formuły operatorskiej przy użyciu Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) i za pośrednictwem usług oferowanych przez Bazę Usług Rozwojowych (BUR).
Projekt wspiera osoby w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, w tym osoby doświadczające ubóstwa, wykluczenia społecznego lub dyskryminacji w wielu wymiarach lub zagrożone takimi zjawiskami. W kontekście projektu z niniejszego działania osobą w trudnej sytuacji jest każda osoba, która napotyka na bariery dostępu do nabywania lub podnoszenia umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji zawodowych.
Do grupy osób w niekorzystnej sytuacji należą w szczególności osoby:
- w kryzysie bezdomności lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań;
- należące do mniejszości, w tym społeczności marginalizowanych;
- pracujące w górnictwie lub branży okołogórniczej (w tym osoby, które opuściły którąś z tych branż nie wcześnie niż 1 stycznia 2021 r.);
- z niepełnosprawnością;
- z wykształceniem co najwyżej ponadgimnazjalnym (poziom 3 klasyfikacji ISCED);
- bezrobotne;
- w wieku co najmniej 55 lat.
O dofinansowanie usług rozwojowych można ubiegać się w Biurze Obsługi Klienta (BOK): LG Project Łukasz Dobiczek, które znajduje się w Katowicach ul. Mariacka 1/22.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.