Przebudowa drogi na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do ulicy Szczebrzeskiej (granica miasta Zamość).
Projekt został złożony 29 kwietnia 2016r. w odpowiedzi na nabór w trybie konkursowym wniosków o dofinansowanie w ramach: Oś Priorytetowa IV – Infrastruktura drogowa dla miast, Działanie 4.1 – Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących w sieci drogowej TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. W wyniku przeprowadzonego procesu weryfikacji formalnej i merytorycznej kryteriów wyboru, projekt otrzymał pozytywną ocenę i uzyskał 68 punktów. 8 lutego 2017r. Miasto Zamość podpisało umowę o dofinansowanie na realizację powyższego projektu.
Całkowita wartość projektu: 96 315 011,86 zł
Kwota dofinansowania: 81 867 760,08 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
W dniu 18 czerwca 2019 r. Miasto Zamość podpisało Aneks nr 1 do umowy o dofinasowanie ww. projektu.
Okres realizacji projektu: 19.02.2016 – 30.11.2022
Zadania zaplanowane do realizacji w ramach projektu:
- Opracowanie dokumentacji. Zadanie obejmuje następujące działania: opracowanie dokumentacji projektowej (opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, szacunkowe określenie kosztów projektu, karty informacyjnej projektu, Audytu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, warunków wykonania i odbioru robót budowlanych oraz map), studium wykonalności wraz z analizą finansowo-ekonomiczną, opracowanie raportów OOŚ oraz opracowanie technicznej.
- Budowa drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja do ulicy Szczebrzeskiej. W ramach zadania planuje się realizację m.in. działań: wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych, robót ziemnych, odwodnienia, położenia nawierzchni, zamontowania oświetlenia, oznakowania, wykonania chodników i ścieżki rowerowej, zjazdów, zatok autobusowych, rozbudowę mostu, zamontowanie ekranów fotowoltaicznych, wykonania miejsca obsługi rowerzystów i pieszych.
- Nadzór inwestorski nad realizacją projektu – Menadżer Projektu. Do działań Menadżera Projektu należeć będzie zarządzanie procesem realizacji inwestycji oraz kierowanie jej wykonaniem w formie nadzoru merytorycznego i technicznego w taki sposób, aby zapewnić zgodność jej realizacji z prawem UE i prawem RP, w szczególności z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i przepisami wykonawczymi do niej, oraz z umową o dofinansowanie projektu i umową z Wykonawcą Inwestycji.
- Działania informacyjno-promocyjne. Zadanie obejmuje wykonanie następujących działań: podstronę internetową projektu, płatnych ogłoszeń prasowych, tablic informacyjno-pamiątkowych, konferencji prasowych.
- Zarządzanie projektem – koordynator i asystent koordynatora projektu. W ramach zadania planowane jest prowadzenie wszelkich działań przez koordynatora projektu i asystenta koordynatora projektu, mających na celu kompleksową obsługę realizacji projektu tj.: koordynator projektu: zarządzanie projektem, koordynacja poszczególnych zadań, przeprowadzenie postępowań przetargowych, rozliczanie projektu, asystenta koordynatora projektu: koordynacja poszczególnych zadań, rozliczanie, monitoring postępu realizacji, sprawozdawczość i ewaluacja.
- Rezerwa projektu. W ramach zadania planowane jest pokrycie kosztów w przypadku pojawienia się w trakcie realizacji projektu nieprzewidzianych kosztów.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.