Budowa wałów przeciwpowodziowych na rzece Wisłoce w km rzeki od 27+100 do 31+400 i potoku Kiełkowskim w km wału od 0+150 do 1+971 na terenie gm. Mielec i gm. Przecław, woj. podkarpackie
Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa powodziowego w dolinie rzeki Wisłoki w województwie podkarpackim, poprzez kontynuację procesu budowy wałów przeciwpowodziowych. Działania realizowane w ramach projektu bezpośrednio przyczynią się do zwiększenia stopnia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w obszarze zagrożonym powodziami i podtopieniami na terenach Gminy Mielec i Gminy Przecław.
Realizacja projektu zwiększy odporność tego obszaru na zagrożenia spowodowane niekorzystnymi zmianami klimatycznymi (powodzie i podtopienia). Projekt należy do inwestycji mających na celu ochronę obszarów ze średnim ryzykiem powodziowym. Efekty projektu zminimalizują bądź całkowicie zlikwidują zagrożenie powodziowe, a przez to jego skutki: straty w ludziach, straty w zdrowiu mieszkańców, nieodwracalne zniszczenia i degradację środowiska naturalnego, straty w mieniu osób i podmiotów gospodarczych, straty w mieniu publicznym, ponoszenie przez władze lokalne wysokich kosztów na odbudowanie zniszczonego majątku publicznego.Przedsięwzięcie polega na budowie lewego wału rzeki Wisłoki o długości 4, 107 km w km rzeki 27+600-31+400 oraz budowie lewego wału potoku Kiełkowskiego o długości 1, 821 km w km rz. Wisłoki 27+100 – 27+600.
W celu zabezpieczenia przed filtracją w podłożu wału zostanie wykonana pionowa przesłona przeciwfiltracyjna, natomiast na skarpach wałów zostanie ułożona geomembrana PVC. W celu zapewnienia odwodnienia terenu zawala niezbędne będzie wykonanie 6 szt przepustów wałowych. W celu zapewnienia sprawnej komunikacji podczas prowadzenia akcji przeciwpowodziowych oraz dla celów konserwacji wału, przewiduje się stworzenie układu komunikacyjnego poprzez wykonanie ciągów komunikacyjnych (na zawalu i w międzywalu) oraz budowę 9 szt. przejazdów wałowych.
Przedmiotowa inwestycja obejmuje również przebudowę i budowę zjazdów w ciągu dróg powiatowych i gminnych wraz z przepustami drogowymi jak również rozbiórkę i przebudowę kolidującego uzbrojenia terenu na trasie wałów.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.