Kwiatkowice - Rogów Legnicki - odbudowa wałów p/pow., gm. Prochowice
Przedmiotem projektu jest zabezpieczenie przeciwpowodziowe terenów położonych w dolinie rzeki Odry na wysokości miejscowości Kawice, Kwiatkowice, Rogów Legnicki i Prochowice poprzez budowę nowych odcinków wałów przeciwpowodziowych rzeki Odry oraz rozbudowę istniejących wałów przeciwpowodziowych rzek Odry i Cichej Wody. Łączna długość odcinków wałów przewidzianych do rozbudowy, nadbudowy oraz budowy wynosi 13,136 km.
Projekt polega na rozbudowie, nadbudowie oraz budowie i rozbiórce łącznie 4 szt. odcinków wałów rzeki Odry i Cichej Wody – woj. dolnośląskie, powiat legnicki, gmina Prochowice, miejscowości: Kawice, Rogów Legnicki, Kwiatkowice, Lisowice i Prochowice. Łączna długość odcinków wałów przewidzianych do rozbudowy, nadbudowy oraz budowy wynosi 13,136 km w tym: – budowa nowego wału – odcinek Malczyce – Kawice o dł. 2,030km, – rozbudowa, nadbudowa wału – odcinek Kawice-Kwiatkowice o dł. 7,630km, – rozbudowa, nadbudowa wału lewego Cichej Wody o dł. 1,881km (m. Kawice), – rozbudowa, nadbudowa wału prawego Cichej Wody o dł. 1,595km (m. Kawice). Przewiduje się odzyskanie naturalnego terenu zalewowego na powierzchni ok.74 ha, wzrost retencji dolinowej o ok. 1,450 mln. m3 , w wyniku odcinkowej rozbiórki istniejącego wału lewostronnego rzeki Odry L-9 i budowy nowego wału Malczyce-Kawice. Beneficjentem Projektu jest Województwo Dolnośląskie ( Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu). Inwestycja będzie realizowana w formule „zbuduj” na podstawie decyzji o pozwoleniu na realizacje inwestycji. Wykonawca zostanie wyłoniony w postępowaniu przetargowym zgodnie z ustawą PZP. Realizacja odbędzie się w oparciu o posiadaną dokumentację oraz uzyskane decyzje administracyjne i będzie monitorowana przez wyspecjalizowaną kadrę techniczną. Wybrano wariant najkorzystniejszy przyrodniczo, który łączy w sobie ochronę przeciwpowodziową, zwiększenie naturalnej retencji o ok. 1,450 mln. m3 omijając chronione łąki selernicowe – stanowiące fragment łąk oznaczonych w planie zadań ochronnych jako siedlisko przyrodnicze 6510 niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie.
Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców tego terenu oraz zabezpieczy przed zniszczeniem zabudowania mieszkalne, gospodarcze, użytki rolne, stacje paliw, fermy drobiarskie oraz zakłady produkcyjne.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.