Czas na zmianę - II edycja
Projekt „Czas na zmianę – II edycja” jest realizowany przez Lubelski Ośrodek Samopomocy, z siedzibą przy ul. Grodzkiej 14, 20-112 Lublin, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie: 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie: 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy POWR.01.02.01-14-0045/18-00 zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie.
Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia, poprawa sytuacji na rynku pracy i/lub uzyskanie zatrudnienia przez 104 osoby młode (62 K, 42 M) w wieku 15-29 lat ( w tym os. z niepełnosprawnościami), w tym w szczególności osoby bez pracy, które nie uczestniczą w szkoleniu lub kształceniu ( tzw. młodzież NEET) zamieszkałych w województwie mazowieckim w podregionie ostrołęcko – siedleckim poprzez udział w kompleksowych działaniach aktywizacyjnych: doradztwie zawodowym, pośrednictwie pracy, szkoleniach zawodowych i stażach.
Okres realizacji projektu: 01.01.2019 r. do 31.03.2020 r.
W projekcie wezmą udział 104 osoby (62 kobiet , 42 mężczyzn) w wieku 15-29 lat, zamieszkałe w województwie mazowieckim w podregionie ostrołęcko – siedleckim z następujących grup:
- 60% – osoby pozostające bez pracy- bierne zawodowo/bezrobotne niezarejestrowane w urzędach pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET;
- 40 % – osoby z grup: imigranci, reemigranci, osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny, tzw. ubodzy pracujący, osoby zatrudnione na umowy krótkoterminowe, umowy cywilnoprawne.
W wyżej wymienionych grupach powinno się znaleźć:
- 13 osób – bezrobotnych niezarejestrowanych, w tym długotrwale bezrobotni;
- 49 osób bez zatrudnienia
- 42 osoby pracujące znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy;
- minimum 10 osób to os. niepełnosprawne (w tym zaburzone psychicznie);
- minimum 15 osób to osoby o niskich kwalifikacjach;
- minimum 20 % UP to osoby zamieszkałe na terenach objętych Lokalnymi Programami Rewitalizacji;
- minimum 40 % osób to osoby zamieszkałe w rozumieniu KC w miastach tracących funkcje społeczno – gospodarcze – Ostrołęka, Ostrów Mazowiecki.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.