Zabezpieczenie przeciwpowodziowe na terenie Województwa Zachodniopomorskiego
W ramach realizacji projektu planowane jest wykonanie dwóch zadań w trybie „zaprojektuj i wybuduj”:
1. Odbudowa wału przeciwpowodziowego Miroszewo – Brzózki w km 6+500 – 8+160”.Zakresem rzeczowym zadania będzie wał przeciwpowodziowy o długości około 1,74 km, spełniającego parametry techniczne obowiązujące dla wałów III klasy, celem zamknięcia układu obwałowań poprzez dowiązanie się do podwyższenia terenu. Skarpa odwodna wału zostanie umocniona koszami gabionowymi, natomiast umocnienie korony wału geokrata z wypełnieniem mieszanką z kruszywa łamanego. Na odcinku, gdzie nie ma możliwości wykonania ziemnego korpusu wału przewiduje się wykonanie mobilnego systemu ochrony przeciwpowodziowej – długości około 183m. W miejscu zjazdu z korony wału przewiduje się wykonanie żelbetowego muru oporowego. Ze względu na lokalizację istniejącym ciągów komunikacyjnych zaprojektowano przejazd wałowy dla komunikacji z terenem pasa technicznego na przedwału.
2. Odbudowa prawego wału przeciwpowodziowego nad Kanałem Królewskim km 0+000 – 0+400 wraz z przepustem wałowym. Zakresem rzeczowym będzie wał przeciwpowodziowy wzdłuż prawego brzegu Kanału Królewskiego o długości około 0,4 km. W ramach realizacji zakresu rzeczowego wykonany zostanie wał o trapezowym kształcie przekroju poprzecznego zlokalizowany w miejscu istniejącego wału, umocniony od strony odwodnej umocnieniem biologicznym z płatów darniny na płask. Korona wału będzie umocniona geokratą o małych komórkach. Wał czołowy o trapezowym kształcie przekroju poprzecznego z obustronnymi półkami zostanie dowiązany do modernizowanego prawostronnego wału jak i istniejącego lewostronnego, tak by połączyć dwa ciągi obwałowań, co ma na celu osiągnięcie kompleksowości obwałowania. W wale czołowym zostanie wykonany przepust wałowy z zastawkami wrzecionowymi o długości około 13,6m oraz zjazd w celu włączenia się do istniejącego ciągu komunikacyjnego biegnącego wzdłuż lewego brzegu Kanału Królewskiego. Projekt jest projektem stacjonarnym.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.