„Wirtualny pacjent” - Inteligentny asystent dla studentów medycyny i młodych lekarzy wspierający proces edukacji i podnoszenia kompetencji w zakresie diagnostyki i leczenia chorób.
Celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczych, rozwojowych i przedwdrożeniowych, których efektem będzie wprowadzenie na rynek wirtualnego asystenta (chat-bot, asystent) wykorzystującego sztuczną inteligencję w celu wsparcia procesu dydaktycznego diagnostyki i terapii chorób. Rozwiązanie służy usprawnieniu procesu dydaktycznego nabywania kompetencji przez studentów medycyny i młodych lekarzy kontynuujących naukę. Ma za zadanie podnieść jakość, atrakcyjność i efektywność kosztową procesu nauczania. W oparciu o przygotowaną przez ekspertów bazę wiedzy opisującą wybrane przypadki medyczne, oraz funkcjonalność interaktywnej komunikacji studenta z narzędziem, asystent umożliwiać będzie naukę stawiania diagnozy oraz planowania leczenia z zastosowaniem badań diagnostycznych: laboratoryjnych, obrazowych, fizykalnych oraz konsultacji specjalistycznych. Wywiad lekarski będzie w jak największym stopniu odzwierciedlał charakter spontanicznej konwersacji. Student będzie kierował rozmową. Będzie zadawał pacjentowi pytania i zlecał odpowiednie badania w celu postawienia diagnozy.
Cechy i funkcjonalności projektowanego chat-bota:
- interaktywna komunikacja przy pomocy języka naturalnego (język polski);
- interaktywne tworzenie „pacjentów” w oparciu o reguły zapisane w bazie wiedzy oraz modele losujące wyniki badań diagnostycznych;
- kreator umożliwiający tworzenie lub modyfikację przypadków klinicznych;
- śledzenie postępów studenta i historii jego interakcji z programem obejmująca weryfikację czy student zadał wymagane pytania i zlecił wymagane badania, ocena czasu poświęconego na poszczególne etapy badania;
- ocena kompetencji miękkich studenta poprzez analizę formy zadawanych pytań;
- ocena poprawności wyboru ścieżki diagnostycznej dokonana na podstawie analizy interakcji studenta z symulowanym pacjentem.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.